Lisiczkowo
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Szukaj
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

Latest topics
» Łucja - pierwsza odsłona :)
by lisiczka Wto Gru 03, 2013 6:56 pm

» Pawluś 2013
by gosiaczek641 Wto Lis 12, 2013 10:23 am

» Dzieciaczki 2013
by lisiczka Sob Lis 09, 2013 8:44 pm

» Agusia, Pawluś, Majeczka i Łucja :)
by lisiczka Sob Lis 09, 2013 8:40 pm

» Agusia 2013
by gosiaczek641 Sob Lis 09, 2013 7:42 pm

» Zwierzaki
by lisiczka Wto Lis 05, 2013 10:52 pm

» Latająca kompania, czyli najbardziej wdzięczny temat zdjęć ;)
by lisiczka Wto Lis 05, 2013 7:12 pm

» Grafik wszelkiej masci garść :3
by Burggrave Wto Lis 05, 2013 6:33 pm

» Koty, piesy i reszta zwierzaków ;3
by Burggrave Wto Lis 05, 2013 5:44 pm


Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;)

Go down

Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Empty Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;)

Pisanie  falwej19822 Pią Sty 04, 2013 10:40 pm

29 grudnia, korzystając z w miare dobrej pogody ( slonecznie, ale zimno ) postanowiłem wybrać się na lubelskie lotnisko, a raczej pod jego płot na przedłużenie pasa 25. Wyprawa ta miała na celu bardziej zapoznanie się z ewentualnymi lepszymi miejscówkami na fotografowanie maszyn lądujących, bądź startujących z naszego lotniska.

Kupiłem więc bilet do świdnika i pociągiem dostałem się na stację Świdnik Miasto, po czym spacerkiem wzdłuż ulicy żwirki i Wigury a potem Lotniczej doszedłem do miejsca leżącego na przedłużeniu pasa 25.
Oczywiście wybrałem ten dzień bo akurat w planie przylotów i odlotów było aż trzy samoloty dwóch linni. Pierwsza miala lądować maszyna linii WizzAir (na którą się oczywiście spóźniłem). Był to lot z Luton i do tej samej miejscowości maszyna startowała w droge powrotną w tym dniu:

Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6282hfhf
Zdjęcie to zrobiłem z dosyc dalekiej odległości, ponieważ bylo ono wykonywane z pobocza ulicy Lotniczej. Miejsce dobre, ale tylko jesli się posiada akurat podpięty obiektyw z dosyć dużą ogniskową rzędu 500mm.
Starujący do Luton Airbus A-320 linni WizzAir po oderwaniu się od pasa zbliżał się do mnie nieuchronnie i po chwili juz miałem go nad głową:

Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6289hf
Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6297hf
Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6304hf

Dodam jeszcze ze stojąc z aparatem przy ulicy Lotniczej, gdy na pasie startowym był jeszcze Airbus linii WizzAir, nad lotnisko nadleciał Boeing 787 linii Ryanair, który przywiózł w tym dniu pasażerów z Dublina:

Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6281hf

Po starcie Airbusa A-320 do lądowania podszedł wspomniany wcześniej samolot Ryanair-a:

Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6311hfhf

Gdy Boeing usiadł już na pasie postanowiłem zbliżyć się bardziej do niego. W tym celu powędrowałem dalej ulicą Lotniczą w kierunku ulicy Mełgiewskiej, by nią własnie dalej dojść do radiolatarni DVOR/DME stojącej bardzo blisko pasa, dokładnie na jego osi. Co najlepsze, jest to miejsce bardzo dobrze dostępne dla każdego i mając wcześniejsze przyrzeczenie od władz lotniska, że nikt w tym rejonie nie będzie protestować przeciwko mojej tam obecności z aparatem, zaczaiłem się tam na start kolejnej maszyny.
Nie musiałem czekać długo, bo Boeing 737-800 linii Ryanair wkrótce zaczął się wtaczać na pas 25. Świetnie - pomyślałem, będzie startować prosto na mnie. Smile Niestety, dzień byłby zbyt piękny gdyby nie fakt, ze akurat tuż przed startem "Benka" niebo zasnuło się chmurami, wobec czego piękne światełko diabli wzięli. No, ale sama miejscówka wydaje się być najlepszą jaką do tej pory znalazłem a Boeing wyszedł tak:

Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6347hfhfhf
Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6351hfhf
Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6355hf
Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6357hf
Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6363hf
Spotting na EPLB, czyli sobotnia wyprawa po samoloty ;) Img6369hfhf

Szkoda że trochę słabe miałem światło na start tego Boeinga, ale mam nadzieję że następnym razem już lepiej ustawię aparat i same warunki też będą o niebo lepsze. Cieszę się jednak mimo wszystko z tego dnia, bo myślę że udało mi się znaleźć dobre miejsce na zdjęcia maszyn startujących i podchodzących do lądowania z kierunku zachodniego.

Pozdrawiam!
Robert S.

falwej19822

Liczba postów : 32
Join date : 05/05/2012

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach